Największa w Polsce mobilna wyszukiwarka Wirtualnych Asystentek i Asystentów oraz zleceń.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Praca zdalna w czasach pandemii – jesteś wilkiem czy owcą?

Dodano 2021-03-30 (komentarzy 0)

Praca zdalna w czasach pandemii – jesteś wilkiem czy owcą?

Wróć do listy artykułów
Praca zdalna w czasach pandemii – jesteś wilkiem czy owcą?
Praca zdalna w czasach pandemii – jesteś wilkiem czy owcą?

 

 

Od kilku lat praca zdalna stawała się coraz bardziej popularna. Pandemia koronawirusa przyspieszyła ten trend – prawie 70% polskich firm zdecydowało się na przejście na pracę zdalną. Tym sposobem taka forma pracy jest obecnie dla wielu osób nie wyborem, ale przymusem, którego nie znoszą.

Dla innych znowu jest to okazja do zmiany pracy. Skoro wiele firm przenosi swoje usługi do internetu, to znaczy, że szukają też nowych pracowników. Ale czy osoby, które wcześniej nie pracowały zdalnie, mają szansę na wejście na rynek? Czy bezbronne owce mają szanse pośród wilków – osób budujących swoje umiejętności od lat?

Praca zdalna – dlaczego warto?

Nie ma nic dziwnego w tym, że praca zdalna dla wielu osób wygląda atrakcyjnie, ponieważ ma wiele plusów. Oszczędność czasu na dojazdy jest jednym z nich. Z tego względu, że taka forma pracy może być wykonywana z dowolnego miejsca na świecie, wydaje się być idealna dla młodych mam. Przy dobrej organizacji mogą spędzać więcej czasu z dziećmi.

Praca z domu jest wygodna również dlatego, że nie wymaga od nas określonego ubioru. Można więc pracować w kapciach i luźnym dresie. Poza tym, jeśli jesteś freelancerem, sam ustalasz swoją stawkę.

Taka forma wykonywania pracy jest też opłacalna dla pracodawcy. Nie musi on wynajmować przestrzeni biurowej, co obniża koszty utrzymania firmy. Często nie musi również zapewniać sprzętu zatrudnianym osobom.

Praca zdalna nie jest straszna

Praca zdalna nie jest straszna, ale oczywiście ma i swoje złe strony.

Wielu osobom trudno jest odnaleźć się w rzeczywistości, w której tak naprawdę nigdy nie wychodzą z pracy. Nie potrafią się skupić wśród wielu domowych rozpraszaczy, takich jak włączenie radia, telewizora czy wstawienie prania. Jak więc nauczyć się dyscypliny, gdy miejscem pracy jest dom? Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście! Z pomocą przyjdzie tutaj literatura lub kursy https://sklep.wirtualni-asystenci.pl/, które pomogą w lepszym zarządzaniu czasem oraz zadaniami, nauczą wyznaczania priorytetów i pokonywania prokrastynacji.

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

Jeśli zamierzasz dopiero rozpocząć swoją przygodę z pracą na własną rękę, dobrze jest rozejrzeć się w poszukiwaniu kursów, które rozwiną twoje umiejętności, a tym samym zwiększą szanse na rynku pracy. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto